Sport.pl

Aktualności

Horror w Choczni

• autor: Płomień Sosnowice, 2015-05-08 18:30

W minionej kolejce Płomień pojechał do Choczni z myślą o wygranej i zmierzaniu po awans. To co spotkało naszych zawodników w pierwszej połowie było gorsze niż najczarniejsze myśli.

Trener ustalił skład i taktykę, które niczym nie różniły się od tych z pozostałych spotkań. Wychodząc na mecz sosnowianie mieli ruszyć do ataku, ale piłkarze Olimpii przygotowali niespodziankę dla naszych zawodników. Naszym zawodników nic nie wychodziło, a gospodarze tak agresywnie ruszyli, że nasi nie mogli się połapać. Każdy atak gości kończył się na połowie boiska i z błyskawicznymi kontrami wychodzili gracze z Choczni. Jeden z napastników Olimpii przewracał się dwukrotnie w naszym polu karnym, ale sędzia główny ani myślał żeby zwrócić mu uwagę i pozwalał na więcej. W końcu w 20 minucie dopiął swego i po złym wyrzucie piłki przez naszego bramkarza futbolówka wróciła w naszą szesnastkę, a tam Artur Nicieja wziął napastnika na klatę, ten upadł na skraju pola karnego i sędzia wskazał na wapno. Blisko obronienia jedenastki był Krzysztof Gonciarski, ale brakło jedynie szczęścia. W 15 minucie za Mateusza Michalika na boisko wszedł Tomasz Piwowarczyk. Płomień zamiast zmienić taktykę i sposób gry to walił głową w mur, a gospodarze dalej grali swoje. Po stracie Jarosława Grycha w środkowej części boiska Olimpia ruszyła z kontrą, która zakończyła się bramką na 2:0. Minęło 10 minut i sosnowianie przegrywali już 3:0 i z takim wynikiem zeszli na przerwę.

Tak tragicznego wyniku do przerwy jeszcze nie mieliśmy, ale kolejny raz sosnowianie pokazali, że nawet taka ciężka sytuacja nie jest dla nich straszna. Po przerwie na boisku za Artura Nicieje zameldował się Ryszard Pacułt. Druga połowa wyglądała tak jakby piłkarze zamienili się strojami. Płomień atakował szybciej, akcje się zazębiały i w końcu były efekty w postaci strzałów i groźnych akcji. Sygnał do ataku dał Michał Machno, który po asyście Rafała Staśko strzelił kontaktowego gola. W 69 minucie Jakub Kucia dośrodkowuje w pole karne, a tam obrońca gospodarzy dotyka piłkę ręką i sędzia po raz drugi w tym meczu odgwizduje rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Kutermak i jak zwykle bezbłędnie. Pięć minut później stało się to, w co nikt nie wierzył. Sosnowianie doprowadzili do remisu, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym z woleja uderzył Mariusz Rudek przy słupku i zdobył bramkę. Trener zdecydował się nie bronić już remisu tylko postawić wszystko na jedną kartę i wpuścił Patryka Lelka za Rafała Staśko. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Jarosław Grych miał piłkę męczową. Z rzutu rożnego idelanie na 3 metr dośrodkował Jakub Kucia, a tam tylko dołożyć głowę powinien Grych, ale piłka jakimś cudem minęła słupek i wyleciała poza boisko. Ta sytuacja zemściła się na nas, gdyż nieporozumienie trójki naszych defensorów wykorzystał napastnik gospodarzy i w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Gonciarskim okazał się lepszy i wprowadził swoich kibiców i kolegów z drużyny w szał radości zdobywając gola na 4:3.