Sport.pl

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2014/15

• autor: kkuba1993, 2014-11-05 14:06

Od ostatniego meczu ligowego minął już ponad tydzień, czas zatem na podsumowanie całej rundy. W rozwinięciu przedstawimy poszczególne statystyki naszych zawodników, ogólne statystyki drużny oraz wiele innych.

STATYSTYKI LIGOWE

Po pierwszej rundzie na czele tabeli znajduje się Leskowiec Rzyki, który z 29 punktami na koncie wyprzedza o 2 oczka Huragan Inwałd i Płomienia Sosnowice. Na kolejnych pozycjach znajdują się Amator Babica z 23 punktami i Olimpia Chocznia z 20 punktami. Pierwszą część tabeli zamyka Dąb Tomice mający 19 oczek. Wisła Łączany, która zanotowała dobry początek sezonu kończy na siódmym miejscu tracąc do Tomic aż 6 punktów. Tuż za nimi, bo z dwoma punktami straty są Borowik Bachowice i Sokół Frydrychowice. Trzy ostatnie miejsca zajmują Przełęcz Kossowa z 8 punktami, Skawa Jaroszowice, która zanotowała tylko jedno zwycięstwo i na samym końcu jest Łysa Góra Zawadka z zerowym dorobkiem, która ma poważne problemy kadrowe.

W 11 rozegranych kolejkach odbyło się 66 meczy, w których padło 289 bramek. To daje średnią 4,38 bramki na mecz, co jest dobrym wynikiem. Najlepszą ofensywą popisała się drużyna Huraganu Inwałd zdobywając aż 42 gole. Z kolei najlepsza defensywa wywodzi się z Rzyk, gdyż Leskowiec stracił tylko 8 bramek. Najwyższe zwycięstwo przypadło Huraganowi Inwałd, który pokonał Wisłę Łączany 8:1. Najlepszy bilans meczy u siebie ma nasza drużyna, Płomień rozegrał na własnym stadionie 5 meczy i każdy wygrał. Natomiast Huragan Inwałd po raz kolejny góruje, tym razem na wyjeździe za każdym razem wywoził pełną pulę.

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW

Najwięcej rozegranych minut mają Mateusz Dziedzic i Tomasz Piwowarczyk, którzy na boisku spędzili aż 900 minut. To znaczy, że w każdym meczu wystąpili od pierwszej do ostatniej minuty. Zaraz za nimi znajduje się Mateusz Kutermak, który zgromadził 810 minut opuszczając tylko jeden mecz.

W klasyfikacji króla strzelców również lideruje Mateusz Dziedzic, który pokonywał bramkarzy rywali 9 razy. Na drugim miejscu znajduje się Jakub Kucia mający na swoim koncie 5 goli. Najlepszą trójkę zamyka Michał Machno z 4 golami. W konkurencji najlepszego asystenta znowu nie ma niespodzianki i na samej górze widnieje Mateusz Dziedzic, który zgromadził 6 asysty. Za nim jest Michał Machno, po którego podaniach padły 2 bramki. Reszta zawodników zgromadziła po 1 asyście, a wśród nich są: Mateusz Michalik, Tomasz Piwowarczyk, Dominik Dyba, Jarosław Grych, Rafał Staśko, Jakub Kucia, Mariusz Rudek.

ANKIETY

Według ankiety głosowanym najbardziej podobała się gra Mateusza Dziedzica. Nic w tym dziwnego, ponieważ Mateusz pokazał się z bardzo dobrej strony, udowodnił to w wielu meczu. Potrafi strzelić, podać, przytrzymać piłkę i dlatego nie zostawił złudzeń innym zawodnikom.

Druga ankieta dotyczyła najlepszego meczu rozegranego przez sosnowian. Kibicom najbardziej spodobał się mecz przeciwko Wiśle Łączany, który nasi gracze po fatalnej pierwszej połowie, z wyniku 0:3 potrafili wyjść na wynik 5:3.