Sport.pl

Aktualności

Wygrana z Zagórnikiem

• autor: kkuba1993, 2013-06-03 10:15

W miniony weekend rozegrana była 16 kolejka wadowickiej C-Klasy. Jak się okazało, wszystkie wyniki były na naszą korzyść.

We czwartek Huragan pokonał Strzelca 5:2, więc Płomień musiał wygrać swój mecz, aby oddalić się z powrotem na 4 punkty od Inwałdu. W niedziele o godzinie 11 pierwsza niespodzianka, bowiem na boisku w Witanowicach, Przełęcz pokonała miejscową Skawę 3:1 i była to dla nas świetna wiadomość. Do awansu potrzebowaliśmy tylko naszego zwycięstwa i remisu lub porażki Woźnik.

Nasi gracze wystąpili w prawie najsilniejszym składzie. Nieobecność kilku zawodników nie była przeszkodą dla trenera, aby wybrać jedenastkę meczową. Sędzia rozpoczął mecz idealnie o godzinie 17:00. Pierwsza bramka padła już o 17:02, czyli w 2 minucie. Z lewej strony wrzutka i piłka minęła wszystkich zawodników, ale do piłki dopadł Łukasz Hodor i otwarł wynik meczu. Kilka minut później ze środka pola Ryszard Pacułt posłał idealne podanie między obrońców do Łukasza Hodora, a ten z zimną krwią z ostrego kąta pakuje futbolówkę do bramki i mamy 2:0. W szeregi zawodników z Sosnowic wkradła się niedokładność. Co chwilę sędzia liniowy podnosił chorągiewkę z powodu spalonych pozycji naszych graczy. Zagórnik najlepszą okazję na zdobycie bramki miał w około 40 minucie. Z prawej strony podanie do środka, ale na szczęście Dawid Pałka wybił piłkę na okolicie jedenastego metra, a tam piłkarz Gronia machnął się. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Trener w przerwie powiedział kilka ostrych słów i jak widać pobudziło to drużynę gości. Zaczęli grać piłką, widać było niedokładne podania, ale w takiej klasie rozgrywkowej to się zdarza. Boisko również nie ułatwiało zawodnikom gry, było w złym stanie. Bramki w drugiej połowie dołożyli kapitan Mateusz Kutermak oraz Piotr Domagała. Gospodarze również postarali się o honorowe trafienie. Z jednym z naszych obrońców ładnie poradził sobie napastnik Gronia i posłał piłkę nad Dawidem Pałką. To była jedyna bramka Zagórnika w tym meczu.

Nasi zawodnicy na środku boiska zrobili kółeczko i świętowali zwycięstwo. Wtedy jeszcze nikt z zawodników ani kibiców nie wiedział, że dzięki tym 3 punktom zapewniliśmy sobie awans do B-Klasy. Woźniki uległy Orłowi na boisku w Wieprzu 2:1. Za tydzień ostatni mecz na własnym Stadionie ze Skawą Witanowice i oczekujemy , że zawodnicy pokażą klasę na boisku, a kibice poza nim dopingując i świętując awans.