Sport.pl

Aktualności

Zwycięstwo na koniec przygotowań

• autor: kkuba1993, 2013-04-15 15:34

W minioną niedziele Płomień Sosnowice pokonał na własnym obiekcie drużynę Gościbii Sułkowice II. Końcowy wynik meczu to 3:1.

Pogoda podczas meczu była różna, przez większość spotkania świeciło słońce, ale pojawiły się też chwilowe opady deszczu. Boisko było w średnim stanie, co było widać poprzez podskakiwanie piłki.

Początek meczu dla gospodarzy, gdyż po niezłej akcji w pole karny wpadł Jakub Kucia i przerzucił piłkę na drugą stronę, lecz do nie zbyt dokładnego podania nie doszedł Marcin Monica. Kolejne akcje Płomienia przeplatane były akcjami gości. Zawodnicy Gościbii wychodzili z bardzo szybkimi atakami, jednak albo piłkę przejmowali nasi obrońcy, albo futbolówka nie znajdowała drogi do bramki. W końcu lewą stroną podłączył się do akcji Tomek Piwowarczyk i po ładnej wymianie podań z Łukaszem Bujakiem oddał strzał i mamy 1:0. Nie trzeba było czekać długo na wyrównanie, bowiem po kilku minutach z prawej strony skrzydłowy wrzucił piłkę w pole karne a ładnym strzałem głową naszego bramkarza pokonał napastnik drużyny z Sułkowic. Nasi zawodnicy mogli stwarzać więcej akcji, lecz niedokładność dominowała w tym mecz u Sosnowian. Tak również stało się przy bramce na 2:1. Piłkę obrońcy przejął ten, który asystował przy pierwszej bramce czyli Łukasz Bujak i bez problemu pokonał goalkeepera gości.

W przerwie trener zarządził kilka zmian. Druga połowa nie różniła się wiele od pierwszej. Płomień starał się pograć więcej podaniami i zaczęło się coś układać. Nie było tyle chaosu co w poprzedniej odsłonie spotkania. Lewą stroną pobiegł aktywny w tym meczu Łukasz Bujak i został ścięty przez obrońce. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Mateusz Kutermak. Do końca meczu były jeszcze akcje zarówno na naszą jak i bramkę Sułkowian, ale piłka już nie znalazła się w siatce. Końcowy wynik meczu to 3:1.